SOUTĚŽ MLADÝ ZDRAVOTNÍK, ÚPICE, 14. 6. 2018

Máme velkou radost. Tým našich žáků ve složení Markéta Brodská, Radek Kobrle a Honza získal v krajském kole soutěže „Mladý zdravotník“ krásné 1. místo. Soutěž se konala v Úpici a celkem bylo přihlášeno 16 družstev. Naši soutěžící museli prokázat na 12 stanovištích mnoho znalostí a dovedností z dopravní výchovy, léčivých rostlin, zdravého životního stylu, historie ČČK, vyjmenovat vybavení zdravotnické brašny, prokázat dovednosti v obvazových technikách poranění různých částí těla, museli dopravit raněného na určité místo a vyrobit si nosítka, plnit sportovní disciplínu a prokázat na 3 stanovištích první pomoc na živých figurantech. Soutěž je velmi náročná. Dva členové týmu se soutěže zúčastnili poprvé a všichni společně uspěli v obrovské velké konkurenci škol z celého královéhradeckého kraje.

Jejich úspěch je úžasný a my jsme na ně právem hrdí!!!