Cílem základní školy  je poskytovat žákům se speciálními vzdělávacími potřebami  takové prostředí a klima, ve kterém se úspěšně uplatní a získají vzdělání poskytované základní školou. (viz. Dokumenty školy). Poskytujeme komplexní péči v oblasti vzdělání i výchovy, věnujeme se dětem s lehkým mentálním postižením, s kombinovanými vadami a autismem. Preferujeme individuální přístup ke každému dítěti. Spolupracujeme velmi úzce s rodiči, se speciálně pedagogickými centry, s pedagogicko-psychologickými poradnami, s pediatry, klinickými psychology i psychiatry. Jedním z nejdůležitějších prostředků k dosažení stanovených výsledků je soustavné utváření příznivého klimatu školy. V této oblasti se zaměřujeme na:

• celkové kulturní prostředí školy, na kvalitu řízení a na dobré mezilidské vztahy (kolegiální spolupráce, vztahy k dětem, spolupráce s rodiči, rodinná atmosféra jsou pro nás prioritní)
  • pravidelné obměňování vnitřního řádu a aktualizování pracovního řádu (k tomu, aby klima školy bylo dlouhodobě příznivé, je nutné pravidelně připomínat pravidla a mantinely jak dětem, tak pracovníkům. Ve škole velmi dobře kvalitní pracovní tým, který tvoří učitelé s velkými zkušenostmi v oblasti speciálně-pedagogické péče.)
  • vytváření přátelské atmosféry a atmosféry spolupráce mezi žáky a učiteli
  • pravidelné informování rodičů o výchovně vzdělávacím procesu
  • zvýšená péče problémovým žákům  (viz. spolupráce s odborníky)
  • respektování osobnosti dítěte, posilování sebevědomí, podněcování jeho aktivity
  • zajištění individuální výuky a individuálních vzdělávacích plánů
  • soustavné a trvalé zajištění kvalitních podmínek pro integrované žáky - hygienických, ekonomických, vzdělávacích
  • udržování a zlepšování prostor školy a jejího okolí
  • zlepšování estetického vzhledu školy.

Speciální aktivity:

• logopedie
  • projektové dny
  • rehabilitace - fyzioterapie
  • canisterapie
  • plavání

Žáci mohou využívat doplňkových služeb:

• školní družinu,
  • školní stravování,
  • dobrou dopravní dostupnost,
  • svoz dětí.

UČEBNÍ_PLÁN_ZŠ_PRAKTICKÁ_13-14.xls       Učební plán pro šk. rok 2013 - 2014

MÁME 1. MÍSTÓÓÓÓÓOÓ !!!!!! - SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ - ÚPICE 14. 6. 2018

Máme velkou radost. Tým našich žáků ve složení Markéta Brodská, Radek Kobrle a Honza Jeník získal v krajském kole soutěže „Mladý zdravotník“ krásné 1. místo.

Soutěž se konala v Úpici a celkem bylo přihlášeno 16 družstev. Naši soutěžící museli prokázat na 12 stanovištích mnoho znalostí a dovedností z dopravní výchovy, léčivých rostlin, zdravého životního stylu, historie ČČK, vyjmenovat vybavení zdravotnické brašny, prokázat dovednosti v obvazových technikách poranění různých částí těla, museli dopravit raněného na určité místo a vyrobit si nosítka, plnit sportovní disciplínu a prokázat na 3 stanovištích první pomoc na živých figurantech.

Soutěž je velmi náročná. Dva členové týmu se soutěže zúčastnili poprvé a všichni společně uspěli v obrovské velké konkurenci škol z celého královéhradeckého kraje.

Jejich úspěch je úžasný a my jsme na ně právem hrdí!!!

VOLNÉ DNY V DUBNU A KVĚTNU

PONDĚLÍ 30. 4. - ŘEDITELSKÉ VOLNO - školní jídelna mimo provoz

ÚTERÝ 1. 5. - STÁTNÍ SVÁTEK

PONDĚLÍ 7. 5. - ŘEDITELSKÉ VOLNO - školní jídelna mimo provoz

ÚTERÝ 8. 5.  - STÁTNÍ SVÁTEK

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU

Základní škola Sluneční, Hostinné, Mládežnická 329

Vás zve na

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU

ve STŘEDU 18. 4. 2018 od 14:00 do 16:00 hod.

v BUDOVĚ ZŠ SLUNEČNÍ, MLÁDEŽNICKÁ 229, HOSTINNÉ

S sebou:

občanský průkaz, rodný list dítěte

!!! DOPORUČENÍ ŠKOLSKÉHO PORADENSKÉHO ZAŘÍZENÍ