Os. a pg. asistence

Osobní a pedagogickou asistenci využívá více jak polovina žáků školy. Bez této služby bychom nemohli zajistit služby v takové kvalitě a takovém rozsahu, jako se nám to daří nyní. Prošli jsme dlouhou cestou, než se nám podařilo zajistit kvalitní a fungující systém.

V současné době máme šest asistentek, z nichž každá má kombinovaný úvazek - asistent pedagoga - osobní asistent.

V oblasti osobní asistence spolupracujeme od 1. 9. 2009 s Oblastní charitou v Trutnově.

Škola není schopna zajistit péči o děti pouze s nízkými kvótami na asitenty pedagoga. Děti, jejichž rodiče dostávají od státu příspěvek na péči (§21 odst. 3 písm. c) a dítě tedy potřebuje dopomoc i ve školním prostředí, uzavírají smlouvu o péči s Oblastní charitou a na osobní asistenci přispívají. Vzhledem k tomu, že jedna asistentka se stará zároveň o více dětí, dělí se i příspěvek a pro rodiče se jedná o přijatelnou měsíční částku. Škola tak může poskytovat služby v maximální kvalitě a rodiče se denodenně přesvědčují, že o děti je pečováno velmi dobře.

asistentky mají odpovídající vzdělání - akreditaci osobní i pedagogické asistentky (popř. si kvalifikaci aktuálně doplňují)

Asistentky se soustavně a průběžně vzdělávají ve všech oblastech, které mohou ke zkvalitnění péče přispět. Např.: bazální stimulace, arteterapie, ergoterapie, rehabilitace.... Získané vědomosti a znalosti v praxi uplatňují.

Péči v této oblasti podporujeme pořizováním rehabilitačních pomůcek,plánujeme zřízení speciální rehabilitační a relaxační místnosti

Cílem naší práce za podpory asistentů je poskytovat žákům s tělesným postižením a hlubším postižením, kombinovanými vadami, autismem, takové klima a pomoc, které jim pomůže překonat potíže vyplývající z postižení. Vzhledem ke složení dětí a skladbě tříd (téměř ve všech třídách jsou žáci několika, nejméně dvou ročníků, ale i tří, pěti ročníků) se potřeba asistentů neustále zvyšuje. Přestože jsou asistenti přiděleni ke konkrétním dětem, provoz školy vyžaduje jejich pomoc i u ostatních dětí ve třídě. Každé dítě vyžaduje individuální přístup, má odlišné schopnosti, tempo práce než ostatní a pracujeme s ním tedy individuálně, často podle  IVP.

POLOLETNÍ PRÁZDNINY

V PÁTEK 2. 2. SI DĚTI UŽÍVAJÍ ZASLOUŽENÉHO VOLNA

VÝSKYT VŠÍ II.

Stále se nedaří u všech dětí úplně odstranit hnidy z vlasů. Prosíme rodiče, aby své děti neposílali do školy, pokud vlasy nebudou naprosto čisté.

Děkujeme.

VÝSKYT VŠÍ

PROSÍME RODIČE, ABY V SOUČASNÉ DOBĚ  DBALI ZVÝŠENÉ PÉČE O VLASY A OBLEČENÍ SVÝCH DĚTÍ. ZAZNAMENÁTE-LI U SVÉHO DÍTĚTE VÝSKYT VŠÍ NEBO HNID, PROSÍME, NEPOUŠTĚJTE DĚTI DO ŠKOLY, DŮKLADNĚ VLASY OMYJTE A UČIŇTE VŠECHNA OPATŘENÍ K TOMU, ABYSTE  MINIMALIZOVALI OPAKOVÁNÍ VÝSKYTU VŠÍ. VŠICHNI ŽÁCI DOSTANOU OD SVÝCH TŘÍDNÍCH UČITELŮ DOPORUČENÍ, JAKÁ OPATŘENÍ V PŘÍPADĚ VÝSKYTU VŠÍ UDĚLAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.