VÍTÁME VÁS NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ZÁKLADNÍ ŠKOLY SLUNEČNÍ

Jsme státní škola a zajišťujeme péči dětem s mentálním postižením, kombinovaným postižením a dětem s autismem. Našim dětem poskytujeme výchovně vzdělávací péči v základní škole, pedagogickou i osobní asistenci, rehabilitační a logopedickou péči.

AKCE

MASOPUSTNÍ PŘEKVAPENÍ V KNIHOVNĚ 1. 2. 2018

Všechni ze Sluneční jsme letitými a pravidelnými návšrěvníky naší Městské knihovny. Cítíme se tam výborně, vždy si povídáme o aktuálních tématech a čteme zajímavé ukázky. Ty nám čte pani knihovnice.

1. února jsme se zase vydali do knihovny. Téma jsme měli předem domluvené - Masopust. Čekalo nás velké překvapení. Pani knihovnice nám napekla masopustní koblihy, uvařila čaj a vlastnoručně vyrobila masky. Bylo to milé. Dostali jsme i úkol,a to naučit se hrát pohádku. Rádi příště předvedeme a moc děkujeme.

Lucka, Michalka, Lotka, Terezka a Tomáš

VÝLET II. a III. třídy do GALERIE DRAKA V TRUTNOVĚ 10. 1. 2018

Chladný leden jsme si zpříjemnili výletem do Trurtnova. V Galerii draka se nám moc líbilo. (více ve fotogalerii)

II. a III. třída

Knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích a Advent v Babiččině údolí 7.12. 2017

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se žáci z V. třídy vydali na předvánoční výlet do Ratibořic. Navštívili adventně a vánočně vyzdobené zámecké interiéry s oživlými postavami. Seznámili se s vánočními tradicemi nejen na zámku, ale i na Rudrově mlýně, kde je obdobím Adventu a Vánoc na českém venkově provedli členové folklorního souboru Barunka. Na Starém bělidle nahlédli do „štědrovečerně“ vyzdobené Babiččiny světničky, která byla vyzdobena podle starých lidových zvyků. V budově vodního mandlu se konaly malé adventní trhy, kde si děti zakoupily drobné dárečky. Naladěni vánoční atmosférou jsme se v pořádku vrátili domů.

Martina Kuchařová