VÍTÁME VÁS NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ZÁKLADNÍ ŠKOLY SLUNEČNÍ

Jsme státní škola a zajišťujeme péči dětem s mentálním postižením, kombinovaným postižením a dětem s autismem. Našim dětem poskytujeme výchovně vzdělávací péči v základní škole, pedagogickou i osobní asistenci, rehabilitační a logopedickou péči.

AKCE

VÝLET DO ARCHEOPARKU VŠESTARY - 11. 5. 2018 - V. třída

11. května 2018 jsme se na čas stali pravěkými lidmi. Umožnila nám to exkurze do Centra experimentální archeologie ve Všestarech. Nejdříve jsme byli podrobně seznámeni s tím, jak to v pravěku chodilo. Jak se štípal kámen, jak se vyráběly broušené kamenné nástroje, jak káceli dříví v lese a další zajímavosti. Vše jsme ještě viděli v muzeu a pak už jsme se venku dali do práce. Mamut náš útok dřevěným oštěpem sice přežil, ale mletí obilí na kameni, broušení kamenů a okopávání políčka dřevěnou motykou jsme zvládli. Obdivujeme, jak lidé s jednoduchými nástroji zvládali nejen svoji obživu, ale i výrobu keramických a kovových předmětů a stavby různých dřevěných příbytků.

Tento den jsme si moc užili a dlouho sim ho budeme pamatovat.Více ve fotogalerii.

Žáci 6. - 9. ročníku

Turnaj BOCCIA 2018 - Vrchlabí, 5. 4. 2018

Jako již tradičně jsme se i letos zúčastnili turnaje v boccie, který se konal již po čtnácté v tělocvičně TJ Spartak Vrchlabí. Celková účast byla 21 družstev, 78 soutěžících. Naše zastoupení bylo 5 družstev - 16 soutěžících. Nejlépe se umístili  MUŽI V ČERNÉM na 4. místě. Další dva týmy se umístili na 5-8. místě.

Protože konkurence je veliká, naše škola zakoupila dvě nové sady na hru boccia, budeme se tedy snažit nadále zlepšovat.

Ale stejně pro nás bude vždy nejdůležitější dobrý zážitek ze hry a setkání s kamarády z ostatních družstev.

Výsledky 2018

1. TRUTNOVŠTÍ DRACI - STACIONÁŘ TRUTNOV

2. FAMILY - ZŠ DOLNÍ LÁNOV

3. BOBŘI - DIAKONIE - STŘEDISKO SVĚTLO VE VRCHLABÍ

4. MUŽI V ČERNÉM - ZŠ SLUNEČNÍ HOSTINNÉ

5. - 8. TLAPKY, JESELOVÉ - ZŠ Sluneční, MEDVĚDI, TUKANI

Všem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci školy, všem pedagogům za přípravu, podporu a doprovod na akci.

Iveta Ouhrabková

Obrázky z akce v naší fotogalerii nebo na http://hartanet.rajce.idnes.cz (fotografie Zdeňka Horáka)

VELIKONOČNÍ DÍLNY 27. 3. 2018

Pár dní před velikonočními prázdninami jsme za pomoci našich vyučujících a asistentek vyráběli dekorace a dárečky k nejhezčím svátkům jara. Mrkněte do fotogalerie.