VÍTÁME VÁS NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH ZÁKLADNÍ ŠKOLY SLUNEČNÍ

Jsme státní škola a zajišťujeme péči dětem s mentálním postižením, kombinovaným postižením a dětem s autismem. Našim dětem poskytujeme výchovně vzdělávací péči v základní škole, pedagogickou i osobní asistenci, rehabilitační a logopedickou péči.

AKCE

VÝLET NA SV. KATEŘINU - IV. třída - 15. 6. 2018

Jako už tradičně  jsme na konec školního roku vyrazili do rekreačního zařízení sv. Kateřina, kde to dobře známe a všem se nám tam moc líbí. Letos jsme viděli méně zvířat, ale i tak jsme si to moc užili. Soutěžili jsme o nejhezčí lesní domeček… tak posuďte sami, který se vám líbí nejvíce.

Děti z AUTI třídy

VÝLET K RYBNÍKU PARDOUBEK - III. tř. - 7. 6. 2018

Chceme se s Vámi podělit o krásné zážitky ze školního výletu do Lázní Bělohrad - rybník Pardoubek. Tak se podívejte do fotogalerie a snad na Vás přeneseme trochu naší radostné, slunečné atmosféry.

Vaše III. třída

STEZKA KORUNAMI STROMŮ 6. 6. 2018 - V. tř.

Na svůj školní výlet vyrazila V. třída ve středu 6. 6. 2018 za krásného slunečného počasí do Krkonoš. Nad Janskými Lázněmi se nachází Stezka korunami stromů Krkonoše, která je obklopena pěkným lesem. Stezka nám ho ukázala tak, jak ho jen sotva uvidíme. Kolem nás byli 80 let staré stromy – smrky, jedle i buky, a my jsme měli možnost dívat se do jejich korun tak, jako bychom byli ptáci a letěli nad zemí. Pozvolna jsme stoupali vzhůru na věž vysokou 42,7 metrů nad špičky nejvyšších stromů, které v okolí rostou. V základech věže se nalézá expozice s názvem Půda – neviditelná součást lesa. Velmi jednoduchou formou je zde ukázáno, co vlastně půda je a kdy je živá. Expozice, uprostřed které visí opravdové kořeny, nutí člověka k zamyšlení nad důležitostí a významem tohoto významného zdroje života.

Na zpáteční cestě dolů dva odvážní žáci vyzkoušeli tobogán, který je dlouhý 80 metrů. Stezka se pro někoho z nás stala opravdovým adrenalinovým zážitkem, někteří zde překonali i strach z výšek. Odvezli jsme si z Krkonoš nevšední zážitek, stezka je úžasná a stojí za to se na ní vypravit.

Martina Kuchařová a žáci V. třídy